• HAKKIMIZDA   

 •  1981 yılında kurucumuz Muharrem Özçakır Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Bereket Ticaret adlı dükkanda kitap ve yörenin balını satarak başlattı hikayemizi..

 • Önce "Bereket Ticaret Çam Balı" daha sonra "KÖYCEĞİZ BALI" etiketiyle yöremizin çam balını tanıtmaya ve satmaya başladık. Aynı zamanda bu yıllarda ambalajlı, bal paketleyici firmaların artması sonucu, bu firmalara bal tedarikçisi ihtiyacı doğdu, çam balının önemli bir üretim merkezinde olduğumuz için ve kamyon bazında toptan bal satışına yoğunlaştık.

 •    1996 yılında Bereket Ticaret'i Bereket Bal San.ve Tic.Ltd.Şti.ne dönüştürdük.

 •    2000 yılında TPE'den "KÖYCEĞİZ BALI" marka tescilini aldık. 

 •    2009 yılına kadar bugün ülkemizin en bilinen bal şirketlerine tedarikçilik yaptık ve Türkiye'nin bal tedarik liderleri arasında üst sıralara tırmanmaya başladık.

 •    2009 yılında yeniden yapılanmaya gittik. Bereket Bal San.ve Tic.Ltd.Şti.ni Özçakırlar Bal Gıda Sanayi ve Ticaret olarak güncelledik. Köyceğiz Sanayi Sitesinde şirket binası, laboratuvar, depo ve arge yatırımları yaptığımız 4000m² açık, 2000m² kapalı alana sahip kendi fabrikamıza taşındık ve yurtdışına bal ihracatına başladık. Halen dünyanın birçok ülkesine toptan bal satışı yapıyoruz.

 •    2012 yılında internetten bal satışı mağazamızı hizmete açtık.

 •    2014 yılında Köyceğiz ilçe merkezindeki satış mağazamızın ikincisini hizmete açtık.

 •    2018 yılında KÖYCEĞİZ YÖRESEL ÜRÜNLER mağazamızı açtık.

 •    Özçakırlar Bal Gıda Sanayi ve Ticaret olarak, Köyceğiz bölgesinde üretilen balların %98'ini biz satın alıyoruz. Ülkemizin her yerinde üretimi yapılan her cins bala kolaylıkla ulaşabilmekte ve kalitelerine göre sınıflandırıp Türkiye'nin önde gelen firmalarına toptan bal satışı yapmaktayız. Üreticiler tarafından firmamıza getirilen veya arazi ekibimiz tarafından toplanan balları ilk önce emanete alıyoruz. Bir üreticinin farklı zamanlarda, farklı bölgede ürettiği ballar ayrı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olduğundan ayrı ayrı lot yaparak isimlendirip, daha sonra bu lotların her birinden numune alıp, laboratuvarımızda mühendislerimiz tarafından yapılan bu testlerde uygun olan balların saflık analizleri yapıp, analizler sonucunda üreticiden 27kg'lık tenekede almış olduğumuz her balı, cinsi, yöresi, üretici numarası, depo lot numarası, lot miktarını belirten bir etiketle işaretliyoruz. Aynı cins balları analiz kriterlerine göre homojen hale getirip ambalajlayıp satışa sunuyoruz.

 •    Türkiye'nin toptan bal tedarik lideri olarak; müşterilerimize, nerede olurlarsa olsunlar, en kaliteli ürünü en uygun fiyatla ulaştırmak için çalışıyoruz. Her zaman bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz. Halen Türkiye'de bal tedarik sektörü liderliğini koruyan, en doğal, en sağlıklı ve en uygun fiyata ürünleri tüketiciye ulaştıran, ISO 22000 Gıda Güvenliği ve ISO 9001 kalite sistemi çatısında faaliyetlerini sürdüren firmamız,

 • *İnovasyon ve Ar-Ge'ye verdiği önem,

 • *Modern, teknolojik ve doğaya zarar vermeyen tesisleri,

 • *Gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışı,

 • *Sosyal Sorumluluk Projeleri,

 • *Doğal ürünleri,

 • *Koşulsuz hayata geçirdiği gerçek müşteri memnuniyeti bütününde 1981 yılından buyana ilkeli çalışmalarından ödün vermemiş, en organik balı, en iyi balı, en kaliteli balı, en uygun fiyata tüketicilerimize ulaştırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 • * Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz şeker vs. kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermez, %100 doğaldır, saftır, istediğiniz yerde analiz yaptırabilirsiniz. 
  * Ürünlerimiz her zaman en son sezona aittir, üretim ve son tüketim tarihi ürün ambalajı üzerinde yazılıdır, garanti emniyet bantlıdır, görselde gördüğünüz gönderilmektedir. 
  * KÖYCEĞİZ BALI adlı tüm internet mağazalarımızda, yerel işletmelerimizde ve ihracata giden en küçük kavanozdaki ürün ile en büyük tenekenin içindeki ürünün kalitesi birebir aynıdır; tek bir yerden, fabrikamızdan çıkmaktadır.
  * Ege Bölgesi'nin en büyük ve en kapsamlı laboratuvarlarından birine sahibiz. Kendimize ait ürünleri analiz yaptığımız gibi dışardan gelen ürün analizlerini ücreti mukabili yapıyoruz.
  * Web sitemizde analiz raporlarını, ihracat yaptığımız ülkeleri ve sattığımız ürünleri ve hakkımızda yapılan değerlendirmeleri görebilirsiniz. Türkiye'nin çam balı ihracatında en önde gelen firmaları arasındayız.
  * %100 Türk sermayeli ÖZÇAKIRLAR GIDA SAN. ve TİC. nin temeli Muğla/Köyceğiz'de 1981'de atılmıştır. Tüm dünyaya satışımızı Köyceğiz'den yapmaktayız. Markamız tescillidir, ürünlerimiz TÜRK MALIdır.

  * En çok bilinen google, facebook, twitter, instagram, linkedin, youtube gibi birçok sosyal medyada KÖYCEĞİZ BALI veya ÖZÇAKIRLAR BAL adıyla paylaşımlarımızı görebilir ve yaptığımız kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.   Köyceğiz'e gelen yerli, yabancı turistlerin %95'i mağazalarımızı ziyaret etmektedirler. Ulusal ve yerel TV-Radyo belgeselcilerinin mağaza ve fabrikamızdaki yaptıkları video çekimlerini, katıldığımız fuarları, sosyal faaliyetlerimizi, tüm etkinliklerimizi en çok bilinen sosyal medya araçlarından takip edebilirsiniz.

 •  

 • MİSYONUMUZ

 • Çağdaş bilgi ve teknolojiyi kullarak üretici ve müşterilerimizin ihtiyaç, istek ve beklentilerini etik değerlerden ödün vermeden karşılayan, sürekli, güvenilir, doğal ve kaliteli ürünleri sunmak. 

 •  

 • VİZYONUMUZ

*Üreticileri, müşterileri ve çalışanları ile bütünleşmiş; güveni,saygınlığı, kaliteyi ve %100 müşteri memnuniyetini temel ilke edinmek.

*Tedarikçisi olduğumuz firmalara, kaliteli ve bal tebliğine uygun, seçilmiş balları ulaştırarak, kalitede müşterilerimizin rakiplerinden önde olmalarını sağlamak.

*İstikrarlı fiyat politikası ile rekabet gücünü artırmak ve balda sürekli tercih edilen firma olmak.

*Türkiye'de paketlenen doğal balın %50 sini tedarik ediyor olmak.

*Türkiye 'de arıcılık sektörünün gelişimine destek olmak. Doğru balı üreten üreticiyi desteklemek. Arıcı ve firmalar arasında sağlam ve güvenilir bir köprü olmak.

*Uluslararası bal tedarik lideri olmaktır.