WhatsApp ile iletişime geç
sadsad x
asdasd
Hakkımızda

Köyceğiz Balı markasının hikayesi, 1970’li yıllarda bakkal bir babanın toptancılara hediye olarak götürdüğü Köyceğiz balları ile başlamış. Ballar çok beğenildiğinden bir süre sonra daha fazla talep edilmeye başlanmış. Bu talebi karşılayabilmek için toplu bal alımı ve paketleme işlemlerine girişen Muharrem Özçakır, bu süreç ile balcılık yolunda ilk adımı atmış. Balcılık yolunda atılan bu adım, Köyceğiz’de arıcılığı teşvik etmiş ve arıcılık Köyceğizliler için bir meslek haline gelmeye başlamış.

1990’lı yıllarda oğullarının da bu işe girmesiyle satış kanalları genişletilmiş ve genişleyen satış ağı, zaman içerisinde Köyceğiz’deki arıcılığı %15’lerden %60’lara kadar çıkarmış.

Üreticilere verilen alım garantisi ve desteklerle üretim günden güne artarken gezginci arıcılık teşvik edilerek ülkenin çeşitli yerlerinden değişik lezzetlerde ballar ile ürün gamı çeşitlenmiş.

Üretimdeki ve ürün çeşidindeki artışlar ile hem dolum tesisleri genişletilmiş hem de günümüzün teknolojisini yakından takip eden, balda hemen hemen bütün parametrelerde saflık analizleri yapılabilen laboratuar kurulmuştur. Bu atılımlar devam ederken bir yandan da markalaşma süreci resmi olarak başlatılmıştır. Devam eden süreçte butik hizmet veren Köyceğiz Balı mağazaları açılmış ve Köyceğiz’in kaliteli balları bu mağazalarda satılmaya başlanmıştır.

Dünyanın sayılı bal üreticileri arasında yer almak hedefi doğrultusunda 2010 yılında Almanya’ya ihracata başlanmıştır.

İnovasyon ve Ar-ge çalışmalarına son derece önem veren Köyceğiz Balı, modern ve teknolojik olmakla birlikte tüm süreçleri doğaya zarar vermeyen bir üretim anlayışı ile gerçekleştirmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.