WhatsApp ile iletişime geç
sadsad x
asdasd
Balların Neden Farklı Renkleri ve Tatları Var

Balların Neden Farklı Renkleri ve Tatları Var

11 Mart 2020

Köyceğiz balı mağazamıza veya çadırlarımıza girdiğinizde rafları gezerken çeşit çeşit, renk renk farklı tatlardaki ballarımız gözünüze çarpacaktır. Bu ballar nasıl oluşuyor ve hangisini seçmeliyim dediğinizi duyar gibiyiz.

Dünyada yaklaşık 400'ü aşkın bal çeşidi olduğu bilinmektedir. Köyceğiz balı olarak 15 farklı bal çeşidimiz bulunmaktadır. Değişik aromalara sahip bu balları çalışkan arılarımız sayesinde sizlere sunuyoruz.

Bal arıları çiçeklerden nektar toplayarak bal yapar ve bu topladığı nektar türü balın tadı ve rengini etkileyecektir. Arılar nektar ve polen toplayabilmek için yaklaşık 5 kilometre mesafeye kadar uçabilirler. En güzel nektar kaynaklarını bulmak için günce 600 farklı çiçeği ziyaret edebilirler ve ayrıca 1 kilogram bal yapmak için 1 milyona yakın çiçekten nektar toplarlar. Farklı bölgelerden ve pek çok çiçekten alınan nektar balın tadı ve rengine etki edecektir.

Karadenizden Doğu Anadoluya, Marmaradan Egeye uzanan yurdun tüm köşesinden çalışkan arılarımız ve onları doğru zamanda ve doğru yere yönlendiren arıcılarımızın farklı renk ve tatlardaki ballarını Köyceğiz balı ayrıcalığı ile sizlere sunuyoruz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.