WhatsApp ile iletişime geç
sadsad x
asdasd
Arının Doğasından Gelen Sağlık: PROPOLİS

Arının Doğasından Gelen Sağlık: PROPOLİS

11 Şubat 2020

Balın arıların yaptığı tek şey olmadığını biliyormuydunuz ? Arılar bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladuğu propolis adı verilen bir bileşik üretirler.

Peki arılar neden bu propolisi üretirler ? Arılar kapalı bir kovanda yaklaşık 80.000 ergin arı ve bir o kadarda yavru arı bulunmaktadır. Kovanı hastalıklara karşı korumak ve kovan sağlığını, ısısını düzenlemek için, kovanda oluşan çatlak, pürüz veya delikleri propolis ile kapatırlar. Propolis kovanı bakteri, virüs, mantar ve dış etkilere karşı kovan sağlığını koruyan mucizevi bir arı ürünüdür.


Propolis küf yeşili rengi ve içerisinde bulunan fenolik bileşikler, polifenoller, vitaminler, mineraller ve aminoasitler ile güçlü antioksidan, antiviral, antfungal ve yoğun besin içeriğiyle mükemmel bir arı ürünüdür.

Ham propolis içerisinde hem mum hemde reçine olduğundan dolayı sindirilmesi ve içerisinde yararlı olan maddelerin açığa çıkması zordur. Ham propolisin ekstrakte edilmesi gerekmektedir. Sıvı ekstrakte ve karışım olarak propolis ürünlerimizi Köyceğiz Balı ayrıcalığıyla sizlere sunuyoruz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.