sadsad x
asdasd
Arıcımızın Dilinden : Arıcı Olmanın Faydaları Nelerdir?

Arıcımızın Dilinden : Arıcı Olmanın Faydaları Nelerdir?

17 Temmuz 2019

2 kovanlı bir hobi veya 200 kovanlı arıcılık yapan ticari bir arı çiftçisi olmanız, sadece baldan çok daha fazla ödülü olan çok değerli bir arayış olabilir.

Yaklaşık 10 yıldır arıcılık yapıyorum ve hala kendimi bir acemi olarak görüyorum. Tedarikçilerimizden biri yaklaşık 40 yıldır arıcılık yapıyor ve hala yeni şeyler öğrendiğini söylüyor. Bu herkes için değil, ama bir kez arıcılık yapmaya başlarsanız, sonsuz bir öğrenme ve keşif kaynağı sağlayabilir. Nihayetinde, arılar gezegendeki en çok incelenen böceklerdir ve kayda değer sosyal davranışları üzerine dökülecek sayısız kitap ve makaleler vardır.

Bir derneğe katılmak, sizle benzer düşünen insanlarla tanışma fırsatı verir ve yerleşik arıcıların sadece paylaşmaya istekli oldukları bir bilgi dünyası açar. İnanın bana, arıların tuhaf bir şey yaptığını veya bir ağaca sardıklarını ve o sırada size yol gösterecek bir tecrübeli kişinin yanınızda olması mükemmel bir şey!!

Temel kural olarak, kovanı sadece 15 derece veya daha fazla olduğunda açarsın, bu yüzden nadiren yağmur, rüzgar veya soğuk olduğunda kovan açılır. Tam sezonda sıcak bir gün de koloninin harikalarını keşfederek etrafta dolaşan arıların rahatlatıcı vızıltılarını duymaktan aldığınız hazzı çok az şey sağlar.

Küçük bir koloniyi beslemekten, üretken bir kovana ulaşmanın yolunda bir başarı hissi var. Mevsim ve arılarla birlikte çalışarak her ikisine de uyum sağlamayı öğrenmelisiniz. Ancak arıcılık mevsimi, nisan-eylül ayları arasındaki yağışlı aylar da gerçekleşir ve sonbahar ve kış mevsimi için önümüzdeki sezonun yansımasını,  dinlenmesini ve planlanmasını sağlar.
Sonuç olarak, kendi balınızı üretme memnuniyeti var. Bazı yıllar da verimler çok yüksek olmayabilir. Ama bazı yıllarda da tekbir koloniden 50kg toplayabilirsiniz. Kovandan diğer ürünler – arı poleni, balmumu ve propolis – hepsi kendilerine has özelliklere sahip. Bunlar arıcılığın sadece birkaç faydasıdır. Gerçekten, sizi yaşam boyu ödüllendirme yeteneğine sahip, alçak gönüllü ve eğitici bir deneyim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.