100 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

Köyceğiz Balı Sedir Balı 450 g Cam Kavanoz

Baharatımsı ve reçineli tada sahip olan sedir balı, akdeniz yaylalarında yetişen sedir ormanlarında hasat edilir.
Sedir balında nektar, sedir ağacının özsuyunu emen basra böceğinin salgısıdır. Organik asitler, enzimler ve mineraller yönünden zengin olan salgı, arılar tarafından ikinci kez kendi enzimleri ile zenginleştirerek peteklere depolanır. Sedir balının kristalize olma olasılığı çok düşüktür.
1981 yılından beri en yüksek saflık ve kalite ile KÖYCEĞİZ BALI’nda..

Ürünün Analiz Raporu

Favorilere Ekle
Paylaş
32,50 TL
29,25 TL
%10
32,50 TL
29,25 TL
100 TL ve üzeri kargo ücretsiz!
Favorilere Ekle
Paylaş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • * Balı her türlü; bal şerbeti olarak suya, süte, yoğurda, bitki çayına katabilir, siyah çayda şeker yerine bal kullanabilirsiniz.
  * Dilimlenmiş, doğranmış elma, armut, muz üzerine, meyve salatalarının üzerine gezdirebilirsiniz.
  * İkindiden sonra ara öğün olarak ekmek üzerine bal sürerek çocuklarınıza yedirebilirsiniz.
  * Kristalize olmuş balı tereyağı, krem peynir gibi sıcak ekmeğinize sürebilir, kahvaltınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.
  * Kek ve tatlılarda şeker yerine bal kullanabilir; böylelikle düşük kalorili daha sağlıklı besinler tüketebilirsiniz. Youtube Köyceğiz Balı kanalımızda balı nasıl kullandığımıza ait videolarımız mevcuttur.
  * Bebeklere bir yaşından itibaren bal yedirilmesi önerilir.
  * Şeker hastaları çam ve sedir balı tüketebilir, bu iki balı öneren hekimler mevcuttur, yine de doktorunuza danışınız.
  * Hangi bal hangi hastalığa iyi gelir sorusunun net bir cevabı yoktur. Arının bal aldığı bitkinin tüm özellikleri bala geçmekte dolayısıyla bitki hangi rahatsızlığa iyi geliyorsa bal da o hastalıklar üzerinde baskın olmaktadır. Yapılan araştırmalar balın birçok hastalığı tedavi ettiği gibi, bakteri ve mantar enfeksiyonları ve cilt problemleri üzerinde etkili olduğu, sindirimi kolaylaştırdığı ve kanseri önleyici etkisi olduğunu göstermiştir. Yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılan balın tarihi insanlığın ilk devirlerine kadar uzanır. Hekimlerin Piri ve Hükümdarı olarak bilinen İbni Sina Küçük Tıp Kanunu(El Kanun El-Sağir fi’t Tıbb) kitabında hastalarına neredeyse içinde bal olmayan reçete yazmamıştır.
  * Soğuk algınlığında, özellikle öksürük şikayetlerinde; toz veya tercihen yaş zencefili rendeleyip bal ile karıştırıp macun kıvamına getirin aç, tok farketmez yutun, birkaç defa tekrarlayın öksürüğünüz, boğaz ağrınız geçecektir.
  * Orman ağaçlarının üzerinde yaşayan böceğin salgıladığı tatlı besinin arılar tarafından toplanmasıyla elde edildiğinden çam balı ve sedir balı daha az tatlıdır, ağızda, boğazda yakıcı bir his bırakmaz, çiçek ballarına göre rengi ve kıvamı daha koyudur.
  * Arı çiçeklerden bal ve polen toplar, polen bala karışır. İçeriğindeki polen sebebiyle çiçek balı daha değerlidir. Bitki örtüsünün zenginliği çiçek balının kalitesini arttırır, doğal meyve şekeri fruktoz ve glukoz içeriği çiçek ballarında yüksektir.
  * Balın kristalize olması (şekerlenmesi) balın bileşiminde bulunan doğal meyve şekeri fruktoz, glikoz ve polen miktarıyla doğru orantılıdır; çoksa erken donar, azsa geç donar veya hiç donmaz. Bundan dolayı çam, sedir gibi çiçeksiz bitkilerin ballarına göre çiçek balları daha önce kristalleşir. Donmuş, kristalize olan bal hileli, şekerli veya sahte olduğu anlamına gelmez. Kristalize olan balı sıcak bir ortama koyduğunuzda yavaş yavaş çözülecektir, kaynatılmadığı sürece besin değerinden hiçbir şey kaybetmez.
  * Güneş görmediği ve nem almadığı sürece bozulmayan tek gıda baldır. Balı oda sıcaklığında muhafaza ediniz.
  * Kuran-ı Kerim Nahl Suresi 68-69 Ayetler Manası:
  ﴾68﴿Ve rabbin bal arısına şöyle ilham etti: 'Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan kendine yuvalar edin'.

  ﴾69﴿Sonra her türlü besleyici ürünlerden ye; rabbinin koyduğu kanunlara boyun eğerek çizdiği yollardan git!' Onların karınlarından, farklı renk ve çeşitlerde şerbet (kıvamından bir sıvı) çıkar ki onda insanlara şifa vardır. İşte bunda da düşünen bir topluluk için açık delil bulunmaktadır.

  * Ürünü beğenmediğiniz takdirde bizimle iletişime geçip yasal şartlar dahilinde bizden ürün değişimi veya para iadesi talep edebilirsiniz. Sözleşmemiz olmayan başka bir kargo firması ile iade yaparsanız ürünü kabul ederiz ancak kargo ücretini siz ödersiniz.

  * Gönderdiğimiz ürün öngörülemeyen bir nedenle elinize ulaşmaz, teslimat yapılamazsa bize iade olur; bu giden ve iade gelen iki kargo ücretini biz öderiz. Aynı paketi tekrar gönderdiğimizde sipariş tutarı her ne olursa olsun kargo ücretini bu defa alıcı öder. Sipariş esnasında bize vermiş olduğunuz mail, telefon, adres bilginize göre işlem yapıyoruz. Siparişinizle ilgili size gelen mesajları lütfen dikkatle takip ediniz.
  * Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz şeker vs. kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermez, %100 doğaldır, saftır, istediğiniz yerde analiz yaptırabilirsiniz.
  * Ürünlerimiz her zaman en son sezona aittir, üretim ve son tüketim tarihi ürün ambalajı üzerinde yazılıdır, garanti emniyet bantlıdır, görselde gördüğünüz gönderilmektedir.
  * KÖYCEĞİZ BALI adlı tüm internet mağazalarımızda, yerel işletmelerimizde ve ihracata giden en küçük kavanozdaki ürün ile en büyük tenekenin içindeki ürünün kalitesi birebir aynıdır; tek bir yerden, fabrikamızdan çıkmaktadır.
  * Ege Bölgesi'nin en büyük ve en kapsamlı laboratuvarlarından birine sahibiz. Kendimize ait ürünleri analiz yaptığımız gibi dışardan gelen ürün analizlerini ücreti mukabili yapıyoruz.
  * Web sitemizde analiz raporlarını, ihracat yaptığımız ülkeleri ve sattığımız ürünleri ve hakkımızda yapılan değerlendirmeleri görebilirsiniz. Türkiye'nin çam balı ihracatında en önde gelen firmaları arasındayız.
  * %100 Türk sermayeli ÖZÇAKIRLAR GIDA SAN. ve TİC. nin temeli Muğla/Köyceğiz'de 1981'de atılmıştır. Tüm dünyaya satışımızı Köyceğiz'den yapmaktayız. Markamız tescillidir, ürünlerimiz TÜRK MALIdır.
  * En çok bilinen google, facebook, twitter, instagram, linkedin, youtube gibi birçok sosyal medyada KÖYCEĞİZ BALI veya ÖZÇAKIRLAR BAL adıyla paylaşımlarımızı görebilir ve yaptığımız kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
 • Baharatımsı ve reçineli tada sahip olan sedir balı, akdeniz yaylalarında yetişen sedir ormanlarında hasat edilir.
  Sedir balında nektar, sedir ağacının özsuyunu emen basra böceğinin salgısıdır. Organik asitler, enzimler ve mineraller yönünden zengin olan salgı, arılar tarafından ikinci kez kendi enzimleri ile zenginleştirerek peteklere depolanır. Sedir balının kristalize olma olasılığı çok düşüktür.
  1981 yılından beri en yüksek saflık ve kalite ile KÖYCEĞİZ BALI’nda..

  Ürünün Analiz Raporu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.