100 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

Köyceğiz Balı Püren Balı 450 g Cam Kavanoz

Sonbaharın kasım ayında ilk yağmurlar yağınca püren çiçeğini açar. Köyceğiz’in eşsiz çam ormanlarını mis gibi püren kokusu sarar. Püren çiçeğinin kokusu arılar için baş döndürücü güzelliktedir. Adeta, arılar başka çiçekleri unuturlar.
Bu sağlık dolu kırmızımsı kahverengi püren balı kendine has çok güçlü bir tada ve kokuya sahiptir.
1981 yılından beri en yüksek saflık ve kalite ile KÖYCEĞİZ BALI’nda..

Ürünün Analiz Raporu

Favorilere Ekle
Paylaş
42,00 TL
42,00 TL
100 TL ve üzeri kargo ücretsiz!
Favorilere Ekle
Paylaş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Köyceğiz Balı Püren Balı 850G Cam Kavanoz


  Bitkinin Hikayesi ve Üretim Süreci

  Çam ballarının kesiminin bitmesinin ardından Püren balının hasatına doğru yavaş yavaş ilerlenir. Egenin Akdeniz iklimi sayesinde bölgemizde bulunan bir çok farklı bitki türünün içinde püren çiçeği bulunur. Püren çiçeği kışları yapraklarını dökmeden mevsim sonuna kadar bronz olarak durur ve bronzlaşma halini tekrar çiçekleninceye kadar korumaktadır. Eylül ayının ilk yağmurları ile birlikte püren çiçekleri açmaya başlar. Makilik bitki örtüsünün içeriğine dahil olan püren bitkileri en fazla 90 cm boyuna kadar ulaşabilmektedir. Püren çiçeği pembemsi ve mor renklerdedir. Küçük çanlara benzeyen görünümü ile özünü bir çok böceğin beğenise sunar. Yavaş yavaş çam ormanlarını sarmaya başlayan püren kokusu bir çok böceğin dikkatini çekiyor olsa da arıların bu dönemde en beğendiği özü oluşturur. Arıların püren çiçeklerinden topladığı özlerden elde edilen balın kendine özgü aroması bulunmaktadır. Çam balına gore daha az elde edilen ve anzer balından sonra en değerli bal olarak görülen püren balı fazla değerlidir.

  Eylül ayının ilk haftalarına doğru arıcılarımız arı kovanlarını püren bitki örtüsünün bulunduğu bölgelere yerleştirirler. Arıların püren bitkisinden öz toplama zamanı havalar soğuyup. Püren bitkisi bronzlaşmaya başlayıncaya kadar sürer. Hasatın son bulmasıyla birlikte kovan kesimleri yapılır. Peteklerin mühürü açılıp süzülüyor.

  Elde ettiğimiz süzme püren balının analizini elde etmek adına öncelikle laboratuvarımızda gerekli kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Tarafımızca onaylanan balların seçtiğimiz üniversitelerden analiz belgesini almak üzere üniversitenin yollarına koyuluyoruz. Üniversitedeki gerekli görevlilerden onaylanan analiz belgelerini web sayfamızda belgelerimiz adı altında ve her ürünün kendi altında analiz belgesini paylaşıyoruz. Onay alan ürünleri gerekli hijyeni bulunan makineler aracılığıyla ambalajlayarak sizlerin kahvaltılarınızı süslemek adına ulaştırıyoruz.


  Besin Değerleri

  Püren balı kendine has tadı ve yüksek besin içeriği vardır. Enfes aromasının yanında polifenolik bileşiklerden zengin, özellikle de protokatekuik asit, kaffeik asit ve krisin polifenollerin antioksidan seviyesi diğer ballara göre oldukca yüksek olmaktadır. Yatıştırıcı ve iltihap önleyici özellikleri literatürde bildirilmektedir.

  Nasıl Kullanılır?

  Kahvaltılarınıza ekstra bir tat ekleyebilirsiniz. Enerji düşüklüğü hissediyorsanız 2 yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz. Damak zevkinize göre tatlandırıcı olarak içeceğiniz sütte veya çay içine karıştırabilirsiniz.Köyceğiz Yöresel Çifte Kavrulmuş Tahinle karıştırarak kahvaltılarınıza ek bir lezzet daha ekleyebilirsiniz.
 • Sonbaharın kasım ayında ilk yağmurlar yağınca püren çiçeğini açar. Köyceğiz’in eşsiz çam ormanlarını mis gibi püren kokusu sarar. Püren çiçeğinin kokusu arılar için baş döndürücü güzelliktedir. Adeta, arılar başka çiçekleri unuturlar.
  Bu sağlık dolu kırmızımsı kahverengi püren balı kendine has çok güçlü bir tada ve kokuya sahiptir.
  1981 yılından beri en yüksek saflık ve kalite ile KÖYCEĞİZ BALI’nda..

  Ürünün Analiz Raporu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.